Τρίτη, 17 Μαρτίου 2015 06:28 από

Σπουδαία νίκη για την Παιδική του Τυμφαίου κόντρα στα Μετέωρα(ΦΩΤΟ)

Σε ένα όμορφο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο γήπεδο Λεπτοκαρυάς, ο Τυμφαίος επιβλήθηκε των Μετεώρων με το "αγγλικό" 4-3

Οι γηπεδούχοι παίζοντας ψυχωμένα σημείωσαν μία σπουδαία νίκη, απέναντι σε μία από τις δυνατές ομάδες και του φετινού πρωταθλήματος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Ρίζος που σημείωσε χατ τρικ.

Το πρώτο μέρος είχε μόνο ένα τέρμα, από πλευράς Τυμφαίου, με το Ν. Κούτσικο στο 18' να κάνει το 1-0.

Οι Καλαμπακιώτες απάντησαν στο 42' με τέρμα του Ταμπουρά και έφτασαν στην ολική ανατροπη στο 45' με σκόρερ τον Ερνέστο.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ρίζος με ωραίο πλασέ έκανε το 2-2, ενώ στο 70' σκόραρε ξανά δίνοντας προβάδισμα 3-2 στον Τυμφαίο.

Τα Μετέωρα ισοφάρισαν εκ νέου το ματς στο 78' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταμπουρά, αλλά οι γηπεδούχοι δεν ειχαν πει την τελευταία τους λέξη, με το Ρίζο να κάνει το τελικό 4-3 στο 80'.