Τετάρτη, 12 Δεκεμβρίου 2012 03:34 από

Ηττα για τους Παίδες της ΕΠΣΤ από τη Λάρισα

Αν και το πάλεψαν οι Παίδες της ΕΠΣΤ δεν απέφυγαν τελικά την ήττα με σκορ 4-1 από τους ομολόγους τους της Λάρισας, σε παιχνίδι που τελείωσε πριν λίγη ώρα στο γήπεδο Μεγαλοχωρίου.

Οι παίκτες του Αρη Μούτσιου, κοίταξαν για ένα ημίχρονο στα μάτια τους αντιπάλους τους, που είναι σαφώς πιο ποιοτική ομάδα, ενώ στην επανάληψη, υποτάχτηκαν στην ανωτερότητα των Λαρισαίων.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενος άνοιξε ο Οικονόμου με σουτ στο 42', ενώ ο ίδιος παίκτης με πανομοιότυπο τρόπο στο 53' έκανε το 0-2.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Κοντοθανάσης με ωραία ατομική προσπάθεια έγραψε το 0-3, ενώ στο 69' ο Παπαδήμος από κοντά ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-4.

Τα Τρίκαλα πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 72', με πλασέ του Μουστάκα, ο οποίος νωρίτερα εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας.

Οι συνθέσεις

ΕΠΣ Τρικάλων: Βουτσελάς, Καραθάνος (62' Νταής), Μπαούσης, Τσιμπούκας, Βαιόπουλος, Λούκας, Τσιρογιάννης, Ψύρρας (41' Τσιαντούλας), Αλεξανδρής, Πατρίκης, Γάτσιος (49' Μουστάκας)

ΕΠΣ Λάρισας: Καλαμάτας, Καρακώστας, Μαστακούλης, Παπακώστας, Παπαδήμος, Μπούρος, Γκατζούλης, Μακροβασίλης (54' Παπαγιαννούλης), Κώτσιος (50' Σπύρου), Κοντοθανάσης, Οικονόμου (60' Καλογιάννης)