Τετάρτη, 5 Δεκεμβρίου 2012 08:25 από

Μία νίκη και μία ήττα για τις Μικτές στο Βόλο

Νίκη για την ομάδα Νέων επί της ΕΠΣ Θεσσαλίας, ενώ οι παίδες δεν τα κατάφεραν στο δικό τους ματς

Δεν τα κατάφεραν στην πρεμιέρα του ΕΝωσιακού πρωταθλήματος οι Πάιδες της ΕΠΣ Τρικάλων και γνώρισαν την ήττα στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας

Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Τζοβάρας (στο 2' και στο 55') και ο Αγιώτης (στο 45' και στο 75'). Από την ΕΠΣ Τρικάλων σκόραραν οι Πατρίκης στο 50' και Λουκάς στο 89’ της αναμέτρησης

ΕΠΣΘ: Τσιότρας, Καραδέμητρος, Λεβαντής, Λημνιώτης, Βουρδάκης, Τσιάνος, Λιάκος (65' Παπακώστας), Μεσσήνης (65' Ματθαίου), Τζοβάρας, Δαμάσκος, Αγιώτης (65' Σαλαμούρας).
ΕΠΣΤ: Βουτσελάς, Καραθάνος, Τσιμπούκας, Μπαούσης, Βαγιόπουλος, Λουκάς, Τσιρογιάννης (40' Γεωργούλας), Αλεξανδρής (60' Μουστάκας), Πατρίκης, Ψείρας (70' Κούτσικος), Τσαντούλας.

Μεγάλο «διπλό» από τους Νέους

Ο δεύτερος αγώνας των Μικτών έγινε στο αθλητικό κέντρο Νεάπολης και εκεί οι οiΝέοι της ΕΠΣΤ πήραν κεφάλι στο ματς από το α’ ημίχρονου του αγωνα με γκολ που σημείωσε ο Δημ Μπουλογεώργος. Το κράτησαν μάλιστα χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και στην επανάληψη πέτυχε ένα ακόμα τέρμα από προσπάθεια του Χρυσοβαλάντη Ζαφειρόπουλου. Ο νεαρός επιθετικός της ΑΕΤ έκανε το 0-2 σε κομβικό σημείο της αναμέτρησης και κάπου εκεί «τέλειωσε « το ματς χαρίζοντας τη νίκη στην Τρικάλινή ομάδα ενώ οι Βολιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν και να διαμορφώσουν το τελικό 1-2