Τρίτη, 10 Μαρτίου 2020 07:47 από

Στον τελικό τα Καλύβια,σπουδαία πρόκριση επί του ισχυρού Α.Ο Κεφαλόβρυσου

Την νίκη πρόκριση πήραν σήμερα τα Καλύβια για τον τελικό του κυπέλλου ΕΠΣΤ καθώς επικράτησαν του δυνατού Κεφαλόβρυσου με 0-1 και έτσι θα διεκδικήσουν το τρίτο τρόπαιο της ιστορίας τους

Η ομάδα του Θάνου Τέγου παίζοντας με πάθος αλλά και έξυπνα από το πρώτο λεπτό του παιχνιδιού χωρίς ωστόσο να δώσει μεγάλη βαρύτητα στην απόδοσή της κατάφερε και αιφνιδίασε τους γηπεδούχους στο 33' με σκόρερ τον Νουνό πηγαίνοντας έτσι με ανεβασμένη ψυχολογία στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό και με σωστή λειτουργία στην άμυνα και στο κέντρο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το μηδέν μέχρι το τέλος και έτσι πανηγυρίζουν την πρόκριση τους στον τελικό που θα διεξαχθεί κατά πάσα πιθανότητα την 25η Μαρτίου.

Από την άλλη η ομάδα του Γιώργου Παπαζήση αιφνιδιαζόμενη από το τέρμα των φιλοξενούμενων προσπάθησε να αντιδράσει κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας τεράστια ευκαιρία με τον Γκίτσα στο 50' να ισοφαρίσει το παιχνίδι και στο 56' το σουτ του Μανάφα να αποκρούει ο Πετρένκο.

Έτσι παρέμεινε το 0-1 ως τελικό σκορ δίνοντας την πρόκριση στους φιλοξενούμενους.

ΦΑΣΕΙΣ – ΓΚΟΛ

Φάουλ με τον Νουνό η μπάλα άουτ στο 20'. Σουτ του Μανάφα μπλοκάρει ο Πετρένκο στο 23'.

Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι στο 25'.

Πλασέ του Παπαστεριάδη η κόντρα στο σώμα του Καραλή η μπάλα απομακρύνεται μακριά από την περιοχή στο 29'.

Πάσα του Καρανίκα στον Νουνό θα συγκλείνει στην περιοχή το πλασέ και η μπάλα στα δίχτυα το 0-1 στο 33'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκίτσα το γυριστό σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ στο 50'. Σουτ του Μανάφα αποκρούει ο Πετρένκο στο 56'.

Κεφαλιά του Παπαστεριάδη μπλοκάρει ο Πετρένκο στο 57'. Πλασέ του Μπούκα μπλοκάρει ο Πετρένκο στο 69'.

Σουτ του Τασιόπουλου η μπάλα άουτ στο 76'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο.ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ: Τεντολούρης Δ., Γκουζιώτης(85' Σαχίνι), Μητσίαδης, Μπούκας, Σίμος Χρ.(77' Μάμαλης), Νικόλαρος, Τασιόπουλος, Μαυρίκος, Μανάφας, Μαντέλας(46' Γκίτσας), Παπαστεριάδης.

ΚΑΛΥΒΙΑ: Πετρένκο, Σαραντάρης, Κάβουρας(65' Σταματόπουλος), Λεγάκης, Καραλής, Κατσάρας, Καρανίκας, Δημητρίου, Πατρίκαλος(85' Κούζας), Μουλλάλι(87' Καρακώστας), Νουνός(61' Κυριάκης).