Πέμπτη, 3 Οκτωβρίου 2019 08:41 από

Πρόκριση με "καρέ" για Ασπρόβαλτο κόντρα στο Γλίνος

Την πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε σήμερα το απόγευμα ο Ασπρόβαλτος επικρατώντας του Γλίνους με 4-0

Οι γηπεδούχοι έχοντας ελλείψεις στο ρόστερ τους πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο με τον Κοθρά να βρίσκεται σε πολύ καλή μέρα και να πετυχαίνει χατ τρικ.

Βέβαια τον χορό των γκολ ξεκίνησε ο Ντέρης στο 8' ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους και στην συνέχεια στο 15', 26', και 37' λεπτό του παιχνιδιού ο Κοθρας ανέβασε τον δείκτη των γκολ όπου διαμόρφωσε το σκορ του ημιχρόνου στο 4-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με τους φιλοξενούμενους να τρέχουν σε όλα τα σημεία του γηπέδου να επισκέπτονται την εστία του Κωσταρέλου, να απειλούν με μακρινά σουτ του Νταγκαλή αλλά η σωστή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης γράφοντας έτσι το τελικό σκορ.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Πλασέ του Ντέρη και το 1-0 στο 8'.

Σουτ του Αυγέρου η μπάλα άουτ στο 11'.

Γύρισμα του Αυγέρου στην περιοχή το πλασέ με την μία από τον Κοθρά και το 2-0 στο 15'.

Σουτ του Ντέρη διώχνει σε κόρνερ ο Ζωγράφος στο 17'.

Φάουλ με τον Νικλητσιώτη η κεφαλιά από τον Κοθρά και η μπάλα στα δίχτυα το 3-0 στο 26'.

Σουτ του Τσιαντούλα η μπάλα άουτ στο 28'.

Σουτ του Κοθρά αποκρούει ο Ζωγράφος στο 32'.

Ωραία πάσα του Βαγενά στον Κοθρά μόνος του απέναντι στο τέρμα το πλασέ και το 4-0 στο 37'.

Σουτ του Νταγκαλή διώχνει με τα πόδια ο Κωσταρέλος στο 42'.

Φάουλ με τον Κρικώνη η κεφαλιά από τον Σκράπα η μπάλα άουτ πολύ καλή στιγμή στο 69'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΟΣ: Κωσταρέλος Νικ., Βαγενάς, Κωσταρέλος Στεφ., Περνέζα, Δημητρούλης Αλ., Αυγέρος, Νικλητσιώτης, Γαλάνης, Κοθράς(Παπαστεργίου 46'), Ντίνος, Ντέρης(Καραθανάσης 67').

ΓΛΙΝΟΣ: Ζωγράφος, Σκαρλέας, Γκουρμπαλιώτης, Μπεζνίκ, Τσιαντούλας Κ., Σκράπας, Κρικώνης, Κουτσώνας(Τσιαντούλας Κ. 46'), Αργυρόπουλος, Νταγκαλής, Πούλιος.