Παρασκευή, 20 Απριλίου 2018 12:10 από

Εξάσφαιρο το Κηπάκι κόντρα στους Αγίους Αποστόλους

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Κηπακίου αν και δεν φόρτσαρε ιδιαίτερα με πρωταγωνιστή τον Χρήστο Γκουζιώτη επικράτησε εύκολα των Αγίων Αποστόλων

Η ομάδα του Χρυσόστομου Ευσταθίου μπήκε δυνατά στο ματς χωρίς να αφήσει περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους και έτσι πήγε στην ανάπαυλα του παιχνιδιού προηγούμενη με σκορ 4-0.

Στην επανάληψη εφόσον είχε κριθεί ο νικητής ,οι φιλοξενούμενοι παίζοντας χαλαρά ανέβασαν το δείκτη του σκορ , με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν προσωρινά σε 5-1 και στα τελευταία λεπτά του αγώνα διαμόρφωσαν το τελικό 6-2.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Σέντρα του Παπακώστα το πλασέ ο Γκουζιώτης και το 1-0 μόλις στο 2'.

Φάουλ με τον Μπαμπούρη το κοντινό πλασέ του Παπακώστα και το 2-0 στο 6'.

Σουτ του Βράντζα Απ. η μπάλα άουτ στο 14'.

Εξαιρετική προσπάθεια του Γκουζιώτη το πλασέ και το 3-0 στο 15'.

Σουτ του Βαϊόπουλου αποκρούει σε κόρνερ ο Μπουργάνης στο 19'.

Σέντρα του Μπαμπούρη η μπάλα βρίσκει στο δεξί κάθετο δοκάρι και εν συνεχεία της φάσης ο Ζελένιτσας θα κάνει το σουτ και η μπάλα άουτ μεγάλη ευκαιρία στο 22'.

Σέντρα του Βράντζα Απ. κεφαλιά από τον Κάβουρα μπλοκάρει ο Μπουργάνης στο 27'.

Πάσα του Μπαμπούρη στον Γκουζιώτη το πλασέ με διπλή προσπάθεια και το 4-0 στο 30'.

Σουτ του Λουλέ αποκρούει σε κόρνερ ο Μπουργάνης στο 32'.

Χαμένο πέναλντι του Αναστασίου διώχνει σε κόρνερ ο Βράντζας Α. στο 48'.

Πάσα του Λουλε στον Τσιμπούκη το πλασέ και η μπάλα άουτ μεγάλη ευκαιρία στο 50'.

Κόρνερ με τον Αγγελόπουλο η κεφαλιά από τον Κάβουρα η μπάλα άουτ στο 57΄.

Πολύ ωραίο το ένα - δύο Γκουζιώτη και Μπαμπούρη με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ και να ανέβαζει το σκορ στο 5-0 στο 60'.

Μακρινό σουτ του Βαϊόπουλου η μπάλα άουτ στο 61'.

Κλασική ευκαιρία με τον Αναστασίου φάτσα με το τέρμα το σουτ αποκρούει και με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Βράντζας Α. στο 63'.

Θα φύγει στον κενό χώρο ο Λουλές θα κάνει στο πλασέ και θα μειώσει σε 5-1 στο 68'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Λουλέ το πλασέ και και το στοπ από τον Μπουργάνη στο 70'.

Σουτ του Γκουζιώτη μέσα από την μεγάλη περιοχή και το 6-1 στο 72'.

Πάσα του Βαϊόπουλου στον Κάβουρα το πλασέ από κοντά και το 6-2 στο 78'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΚΗΠΑΚΙ: ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ, ΖΕΛΕΝΙΤΣΑΣ, ΓΚΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΥΣΟΜΑΛΟΣ, ΜΠΑΜΠΟΥΡΗΣ, ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ, ΓΚΟΥΖΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΞΗΝΤΑΒΕΛΩΝΗΣ, ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΣ, ΓΚΕΡΓΚΗ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ, ΑΥΓΕΡΗΣ.

ΑΓΙΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΟΙ: ΒΡΑΝΤΖΑΣ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ, ΛΟΥΛΕΣ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΜΑΛΗΣ, ΒΡΑΝΤΖΑΣ ΑΠ., ΤΣΙΜΠΟΥΚΗΣ, ΒΑΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΒΟΥΡΑΣ, ΒΡΑΝΤΖΑΣ ΓΕΩΡ.