Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου 2019 01:30 από

Tα βλέμματα σε Αγία Κυριακή,Πρίνος

Μπορεί να απουσιάζει το μεγάλο ντέρμπι, ωστόσο, η σημερινή 12η αγωνιστική της Β’ Ερασιτεχνικής περιλαμβάνει σημαντικές αναμετρήσεις σε όλα τα μέτωπα

Για τον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος ΑΕΤ Κηπακίου υποδέχεται το Κεραμίδι, ενώ την ίδια ώρα, τα Αμπελάκια θα δοκιμαστούν στο Γριζάνο και ο Οικουμένιος θα αγωνιστεί εντός έδρας με την Ακαδημία 1.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι Αγία Κυριακή-Αχιλλέας Μπάρας, μάχη ανάμεσα σε δύο δυνατές ομάδες του ομίλου.

Στο Β’ όμιλο η Βασιλική θα έχει δύσκολο έργο στην εκτός έδρας αναμέτρηση στο Γενέσι, η Θεόπετρα είναι το φαβορί απέναντι στη Χρυσομηλιά, ενώ ο Ασπρόβαλτος θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο από το άνευ αγώνος με το Βυτουμά.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:

 

Κυριακή    08– 12– 2019

 

Γήπεδο Ομάδες Διαιτητής            Βοηθοί

               Β Ερασιτεχνική  1ος Ομιλος          ΩΡΑ  11:00

               ΑΕΤ Κηπακίου  – Κεραμίδι             Ζησης    Μουστακας  – Ανδριοπουλος

               Αγ Κυριακή  – Αχιλλέας   Κοντινος              Νταλουκας   – Παπαγεωργοπουλος

               Αστέρας  – Πετρωτό        Μανασης Μ        Μαργιωλης   – Κωστηρας

               Ζάρκο   – ΑΕΚ Σαραγιων  Κουτσαγιας         Πλοκας         – Μαρκοπουλος

Οικουμενιος  – Ακαδημια 1          Παφης   Τζανης         – Καπερωνης

Γριζάνο  – Ακ Αμπελακιων             Κωτουλας            Καλογριας   – Κουτσαγιας Ε

               Καρυες  – Γλύνος              0-3        

               Κρήνη   – Αρδάνι               αα         

               Ρεπό : Λόγγος                   

                

               Η βαθμολογία
ΑΕΤ 28
Αμπελάκια 25
Οικουμένιος 25
Μπάρα 23
Ζάρκο 20
Αγ.Κυριακη 19
Ακαδημία 19
ΑΕΚ Σαραγίων 18
Πετρωτό 18
Κεραμίδι 17
Γριζάνο 14
Λόγγος 10
Γλίνος 9
Αστέρας 6
Αρδάνι–
Κρήνη —
Καρυές —             

                                              

               Β Ερασιτεχνική  2ος Ομιλος          ΩΡΑ  15:00

               Γενεσι  – Βασιλική            Δουλοπουλος    Αλεξοπουλος – Καπερωνης

               Πιαλεία  – Βαλτινό           Κουτσαγιας         Παφης            – Καλογριας

               Παλαιομ/ρο  – Φωτεινό Κοντινος              Μανασης Μ   – Ντινος

               Θεόπετρα  – Χρυσομηλια              Μανασης Κ         Τζανης           – Κωτουλας

               Πρίνος  – Πρόδρομος      3-0        

               Δενδρ/ρι  – Γόμφοι          0-3        

               Ασπροβαλτος  – Βυτουμας           3-0        

                                              

               Η βαθμολογία
Θεόπετρα 28
Βασιλικη 28
Ασπροβαλτος 25
Τζουρτζια 22
Ροπωτο 22
Βαλτινο 22
Γενεσι 22
Φωτεινο 21
Παλαιομοναστηρο 16
Χρυσομηλια 17
Πιαλεια 13
Πρινος 10
Γομφοι 7
Προδρομος –
Βυτουμας –
Δενδροχωρι