Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου 2019 01:54 από

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Σαράγια,Φιλύρα

Η αγωνιστική κίνηση στο πρωτάθλημα της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας συνεχίζεται σήμερα με τη διεξαγωγή της 11ης στροφής για τους δύο ομίλους

Και αυτή την Κυριακή δε λείπουν οι ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις με βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Για τον Α’ όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση της ΑΕΚ Σαραγίων με τα Αμπελάκια που θα διεξαχθεί στο γήπεδο Σαραγίων, ενώ η ΑΕΤ Κηπακίου είναι το λογικό φαβορί κόντρα στο Γλίνος, ο Αχιλλέας Μπάρας θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο και ο Οικουμένιος θα κάνει το ρεπό του Α’ γύρου.

Για το Β’ όμιλο σημαντικό ενδιαφέρον έχουμε στο παιχνίδι του Ροπωτού με τη Θεόπετρα, που θα γίνει στο γήπεδο Φιλύρας, ενώ η Βασιλική αναμένεται να έχει τον πρώτο λόγο στην εντός έδρας αναμέτρηση με το Παλαιομονάστηρο.

 

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα των δύο ομίλων:

 

               1ος Ομιλος          ΩΡΑ 15:00

               Γλύνος   – ΑΕΤ Κηπακίου               Νοτος    Μουστακας   – Καπερωνης

               Κεραμίδι – Αστέρας         Ζησης    Παφης   – Κουτσαγιας

               Πετρωτό   – Λόγγος 2012              Κοντινος              Σινδρος   – Αβρααμ

               ΑΕΚ Σαραγίων – Ακ Αμπελακιων  Δουλοπουλος    Τζανης – Αποστολου

               Ακαδημια 1 – Γριζάνο      Μανασης Κ         Καλογριας – Μαργιωλης

               Καρυες   – Αγ Κυριακή     0-3        

               Αχιλλέας – Κρήνη             3-0        

               Αρδάνι   – Ζάρκο               0-3        

               Ρεπό : Οικουμενιος                      

 

Η βαθμολογία
Αμπελάκια 25
ΑΕΤ 25
Οικουμένιος 25
Μπάρα 20
Ζάρκο 17
Αγ.Κυριακη 16
Ακαδημία 16
ΑΕΚ Σαραγίων 15
Πετρωτό 15
Γριζάνο 14
Κεραμίδι 14
Λόγγος 10
Γλίνος 9
Αστέρας 6
Αρδάνι–
Κρήνη —
Καρυές —

 

2ος Ομιλος          ΩΡΑ 11:00

Πρινος   – Πιαλεία            Ζησης    Μαργιωλης – Καπερωνης

Βασιλική – Παλαιομ/ρο  Κουτσαγιας         Νταλουκας – Τζανης

Βαλτινό -Τζούρτζια          Δουλοπουλος    Παπαγεωργοπουλος – Κωτουλας

Ροπωτό   – Θεόπετρας    Κοντινος              Καλογριας   – Ανδριοπουλος

Γόμφοι – Ασπροβαλτος  Νοτος    Παφης   – Αβρααμ

               Πρόδρομος – Γενεσι        0-3        

               Φωτεινό – Δενδρ/ρι        3-0        

               Χρυσομηλια – Βυτουμας               3-0        

                             

 

Η βαθμολογία
Θεοπετρα 25
Βασιλικη 25
Ασπροβαλτος 22
Τζουρτζια 22
Ροπωτο 22
Βαλτινο 19
Γενεσι 19
Φωτεινο 18
Παλαιομοναστηρο 16
Χρυσομηλια 14
Πιαλεια 12
Γομφοι 7
Πρινος 7
Προδρομος –
Βυτουμας –
Δενδροχωρι –