Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019 11:33 από

"Ασύλληπτη" νίκη για τον Α.Ο Κεφαλόβρυσου κόντρα στο Ριζαριό

Η σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στον Α.Ο Κεφαλόβρυσου και το Γίγα Ριζαριού ήταν θεωρητικά ένα από τα πιο ενδιαφέροντα ματς της 5ης αγωνιστικής για την Α' Ερασιτεχνική

Ωστόσο, στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Γιώργου Παπαζήση μετέτρεψαν το παιχνίδι σε παράσταση για ένα ρόλο φτάνοντας σε μία εντυπωσιακή επικράτηση με σκορ 7-1.

Από την αρχή του αγώνα ο Α.Ο.Κ ξεκίνησε την αντεπίθεσή του και αξίζει να σημειωθεί ότι στο 10' προηγούταν ήδη με 3-0.

Τα δύο πρώτα τέρματα ήρθαν από το Χρήστο Σίμο, ενώ στη συνέχεια ο Μανάφας στο 10' τριπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Αλλά οι γηπεδούχοι δε σταμάτησαν εκεί καθώς στο 23' με αυτογκόλ έκαναν το 4-0.

Στο 32' ο Παπαστεριάδης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 5-0, με τον Τασιόπουλο δύο λεπτά αργότερα να μειώνει για το Γίγα σε 5-1.

Και πάλι όμως ο Παπαστεριάδης στο 41' έκανε το 6-1, αποτέλεσμα που δεν άφηνε περιθώρια αμφισβήτησης για την υπεροχή των γηπεδούχων, στην επανάληψη.

Στο Β' ημίχρονο ήταν λογικό ο ρυθμός να πέσει με το Ριζαριό να παίρνει μέτρα δίχως όμως ουσία και έτσι τα ηνία ήρθαν και πάλι στους γηπεδούχους που στο τελευταίο τέταρτο πίεσαν και για 7ο τέρμα, το οποίο ήρθε στο φινάλε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυρίκου.

Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Α.Ο.Κ και από την άλλη ο Γίγας βρέθηκε στη χειρότερη μέρα του, που δεν αναιρεί πάντως το οτι διαθέτει μία ομάδα που έχει όλα τα φόντα να σταθεί με αξιώσεις στην κατηγορία.

Δίχως το παραμικρό πρόβλημα η διαιτησία του Σωτήρη Πέτσα και των βοηθών του Πάφη και Τζιότζιου.

Οι συνθέσεις

Α.Ο Κεφαλόβρυσου: Τεντολούρης, Μπζάκος, Γκοτσάι, Μητσιάδης, Γκουζιώτης, Μανάφας, Παπαστεριάδης, Σαχίνι, Σίμος, Μαυρίκος, Μπούκας

Ριζαριό: Παπαδόπουλος, Χασιώτης, Παπακώστας, Μαράβας, Κονόμη, Ντακούλας, Τασιόπουλος, Μπαμπούρης, Αλεξόπουλος, Στεφόπουλος, Παπαποστόλου