Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019 08:59 από

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Π.Ο Φήκης,νίκη με 2-0 απέναντι στα Καλύβια

Mπορεί να δυσκολεύτηκε η Φήκη στο σημερινό αγώνα απέναντι στα μαχητικά Καλύβια αλλά κατάφερε και πήρε την νίκη με 2-0, παίρνοντας έτσι βαθμολογική ανάσα και αναρριχήθηκαν πιο ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες περιορίστηκαν στο χώρο του κέντρου όπου οι μονομαχίες και τα μαρκαρίσματα κατά περιόδους ήταν πολύ δυνατά με την ομάδα του Τάκη Ρούσσα  να βρίσκει δίχτυα στο 12' λεπτό με σκόρερ τον Ξαγαρά Αθ. διαμορφώνοντας το σκορ του ημιχρόνου και στη συνέχεια να αναζητά και ένα δεύτερο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Μανούρα ανέβασε στροφές και φύσικά πήρε την κατοχή της μπάλας όπου δημιούργησε  φάσεις στα καρέ του Ντάσκα με μεγάλη ευκαιρία στο 60' το διαγώνιο σουτ του Νουνού να φεύγει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι σε φάση διαρκείας και από το κόρνερ του Ντούβλη και με την σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων πέτυχαν και το δεύτερο τέρμα με σκόρερ τον Γκίτσα με κοντινό πλασέ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Φάουλ με τον Ντούβλη η μπάλα άουτ στο 9'.

Σέντρα του Ξαγαρά Γ. η κεφαλιά από κοντά του Ξαγαρά Αθ. και το 1-0 στο 12'.

Φάουλ με τον Κάβουρα θα διώξει με γροθιές ο Ντάσκας στο 27'.

Σουτ με την μία από τον Νουνό θα μπλοκάρει ο Ντάσκας στο 50'.

Σουτ του Ντούβλη η μπάλα άουτ στο 52'.

Σουτ του Καρανίκα η μπάλα άουτ στο 53'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Νουνό το διαγώνιο σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ντάσκα στο 60'.

Σουτ από πλάγια αριστερά του Τζέλη θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Πρέκας στο 61'.

Κόρνερ με τον Ντούβλη σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων η μπάλα θα στρωθεί στον Γκίτσα και με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-0 στο 62'.

Απευθείας φάουλ του Καρανίκα μπλοκάρει ο Ντάσκας στο 72'.

Σουτ του Ξαγαρά Αθ μετά από έμμεσο φάουλ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ στο 77'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΦΗΚΗ: Ντάσκας, Γιαννούλας, Τζέλης, Γκίτσας, Σκρέκας Αθ.(Σκρέκας Γ. 83'), Καλαμαράς, Μαντζώρος(Κερασιώτης 85'), Ξαγαράς Κ., Ξαγαράς Αθ., Ντούβλης(Γραμματικός 91'), Ξαγαράς Γ.

ΚΑΛΥΒΙΑ: Πρέκας, Σαραντάρης(Πατρίκαλος Γ. 85'), Κάβουρας, Λεγάκης, Καραλής, Κατσάρας, Καρανίκας, Κυριάκης(Κούζας 70'), Πατρίκαλος Θ.(Καρακώστας 78'), Δημητρίου, Νουνός.

Διαιτητές: Νότος, Μουστάκας - Πάφης.