Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019 03:13 από

ΕΠΙΣΚΟΠΗ-Α.Ο ΤΡΙΚΑΛΑ 0-0(LIVE)

To Trikalascore θα σας ενημερώσει για τον αγώνα κυπέλλου του Α.Ο Τρίκαλα στο Ρέθυμνο με την Επισκοπή με τη βοήθεια του γνωστού φιλάθλου της ομάδας Κώστα Τσόγκα, ο οποίος βρίσκεται στο γήπεδο

'Επειτα από το πρώτο τέταρτο στο ματς παραμένει το 0-0. Ελαφρώς καλύτερα τα Τρίκαλα, αλλά δίχως φάση το παιχνίδι.

Περίπου 150 φίλαθλοι στο γήπεδο. Ανάμεσά τους και ο πρόεδρος του Α.Ο Τρίκαλα Ηλίας Αιβάζογλου.

Στο 25' τα Τρίκαλα ζητούν πέναλτι σε χέρι αμυνόμενου της Επισκοπής. Αμφισβητουμενη φάση ο διαιτητής θα πει όχι στους κυανέρυθρους.

Στο 28' ο Ζαρόπουλος αποκρούει την κοντινή κεφαλιά, αλλά νωρίτερα υποδείχθηκε οφσάιντ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Χανιωτάκης, Ανδρικόπουλος, Καρβουνιάρης, Μυρθιανός, Μπρίτο, Λίμα, Νίκιτς, Φουκαράκης, Γκελοσάνι, Σουμπασάκης, Τσιριγώτης.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Βέρτζος, Τεγούσης, Τσίπρας, Άλεξιτς, Πελάεζ, Γρηγορόπουλος, Ντόσης, Σανδραβέλης.

Δοκάρι για τον Α.Ο Τρίκαλα στο 33'.

Φάουλ Ντόση λίγο έξω από την περιοχή η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι. Στην επαναφορά ο 'Αλεξιτς σε κενή εστία από τα 5 μέτρα στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!!!

Δύο δοκάρια μέσα σε 1 λεπτό για τους φιλοξενούμενους.

Γκολλλλλλλλλλλ για τον Α.Ο.Τ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του 'Αλεξιτς οι κυανέρυθροι πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι στο σκορ.

Στο 48' πλήγμα για τον Α.Ο Τρίκαλα καθώς ο 'Αγγελος Βέρτζος θα αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Ριζογιάννης έχει τραβηχτεί στα στόπερ μετά την αποβολή Βέρτζου.

Βρισκόμαστε στο 55'.

Στο 64' ο Αμανατίδης θα βάλει στο ματς τον Παπαγεωργίου στη θέση του Πελάεθ.

Γκολλλλλλλλλλ για τον Α.Ο Τρίκαλα. Στο 66' ο Τσίπρας με έξοχη ατομική προσπάθεια και ωραίο τελείωμα κάνει το 0-2.

Η φάση ξεκίνησε από κλέψιμο του Γρηγορόπουλου.

Απαντάει άμεσα η Επισκοπή μειώνοντας στο 68' σε 1-2.

Οι γηπεδούχοι με σουτ μέσα από την περιοχή σκοράρουν.

Στο 72' περνάει στο παιχνίδι ο Σταματής στη θέση του Τσίπρα.

H Eπισκοπή πιέζει αλλά ανούσια και ενώ βρισκόμαστε στα τελευταία λεπτά του ματς.

Συμπληρώσαμε τα 90'.

Τέλος παιχνιδιού στο Ρέθυμνο. Ο Α.Ο Τρίκαλα θα πάρει διά πυρός και σιδήρου την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου επικρατώντας με 1-2 της Επισκοπής!