Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2019 08:54 από

"Τρένο" ο Αίολος "φύσηξε" και την Αναγέννηση!

Ασταμάτητος ο Αίολος σημείωσε την 5η σερί νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής επικρατώντας της Αναγέννησης Καρδίτσας με 77-66 στο κλειστό της Κατσιμήδου μπροστά σε περίπου 500 θεατές

Το συγκρότημα του Ηλία Παπαδημητρίου κατάφερε να περιορίσει τα περισσότερα ατού των φιλοξενούμενων με αποτέλεσμα να φτάσει σε μία εύκολη, όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι, επικράτηση, απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο.

Ο Αίολος πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, χτίζοντας μία διαφορά της τάξεως των 10 πόντων με τη λήξη του Α' δεκάλεπτου.

Στη Β' περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν και άλλο στροφές με τη διαφορά να φτάνει στους 20 πόντους και να μένει σε αυτά τα επίπεδα μέχρι και την 4η περίοδο.

Κάπου εκεί ο Αίολος έριξε στροφές η Αναγέννηση βρήκε τον τρόπο να φτάσει σε μερικά καλάθια ρίχνοντας τελικά τη διαφορά στους 11 πόντους, με το τελικό 77-66.

Πανάρας με 18 και Τσότσος με 14 πόντους ήταν οι κορυφαίοι των νικητών, ενώ για την Αναγέννηση ξεχώρισαν δύο τρικαλινοί οι Αργύρης με 15 και Καλλιάρας με 12.

Δεκάλεπτα:(Α ΔΕΚ 28-18)(Β ΔΕΚ 47-28) (Γ66-46) (Δ 77-66)

ΑΙΟΛΟΣ(ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ) ΡΟΥΖΙΟΣ 8,ΠΑΝΑΡΑΣ 18(4),ΠΡΕΜΕΤΗΣ 3,ΑΡΓΥΡΗΣ 10(1),ΧΑΤΖΗΣ ,ΣΟΥΛΚΟ 7, ΤΣΙΟΥΛΚΑΣ 5(1),ΚΟΛΟΤΣΙΟΣ 3, ΓΟΡΓΟΤΣΗΣ,ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 5(1),ΚΑΤΣΑΔΟΥΡΟΣ 4,ΤΣΟΤΣΟΣ 14

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΚΡΟΜΥΔΑΣ-ΝΟΤΟΣ) ΜΠΙΡΝΑΡΑΣ,ΨΥΧΟΓΙΟΣ ,ΠΑΝΤΑΖΗΣ ,ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ 10,ΤΣΕΛΙΟΣ 10,ΚΟΒΑΤΣΕΒ 4,ΔΙΚΑΡΟΣ 2,ΝΤΟΥΡΛΙΑΣ,ΑΡΓΥΡΗΣ 15(2),ΑΝΤΩΝΙΟΥ 9(1),ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ 12,ΝΟΤΟΣ 4